Päikeselapsed

Merit

Merit on rõõmsameelne ja seltsiv tüdruk, kes õpib Maarja Koolis. Üle kõige armastab Merit laulda. Igal võimalusel ta seda ka teeb. Tõelist rõõmu tunneb Merit oma koolist, õpetajatest ja klassikaaslastest, viimased on ühtlasi ka tema head sõbrad.

Meritilt on tema pereliikmetel ja teistel inimestel palju õppida- rõõmsameelsust, sallivust, seltsivust, sõprust, armastust.

Jonathan

Jonathanil on vanem õde Janis Maria. Nad on väga kallid teineteisele. Sõbrad on Jonathanil koolis. Jonathanile meeldib vabal ajal mängida legode ja nööpidega, käia jalutamas, joonistada arvutis. Eriti meeldib talle minna poodi kommi ostma. Ta on väga rahulik ja õrn, vähemalt nii kaua, kuni asjad käivad nii, nagu peab- tema süsteemi järgi. Süsteeme on tal palju. Jonathan tunneb rõõmu elu pisiasjadest nagu ilus nööp, koogi küpsetamine või ilutulestik.

Raiko

Raiko on nüüd juba täisealine noormees. Tal on väike vend, kes on Raiko elus ülioluline tegelane. Kõige enam meeldib Raikole vabal ajal mängida arvutimänge, eelkõige rallit. Tema igapäevaelus on tähtsal kohal kalendrid ja saatekavad. Need on tal lausa peas. Raiko moto on „Ole õnnelik!“. Sellest motost soovitab ta tungivalt lähtuda ka kõigil teistel inimestel.

Sander

Sander elab Tartus koos ema, isa, väikse õe Luisa-Simona ja koer Freddyga. Sandrile meeldib palli mängida ja batuudil hüpata, meelsasti abistab ta vanemaid kodutöödes. Eriti suur abiline on ta koduaias okste tassimisel. Sandri kõige suurem sõber on tema tugiisik Katre, kellega koos nad käivad igal nädalal uisutamas. Ja väga tähtis Sandri jaoks on hobune Riina – koos Katrega käiakse tihti ka ratsutamas.

Tõnis

Tõnis on rõõmsameelne poiss, kes tunneb siirast headmeelt oma pisikeste krutskite üle. Tõnise meelistegevuste hulka kuulub muusika kuulamine. Ta armastab kuulata väga erinevaid muusikastiile, kuid peamiseks lemmikuks on Enya, kelle laulude hulgast on Tõnis leidnud endale kindlad meelislood, mida kõige enam eelistab. Tõnises peitub ka suur tehnikahuvi, mis väljendus juba päris väiksena huvist juhtmete vastu. Seetõttu on koolis üheks oodatumaks tunniks puutöö – seal saab näha ja proovida põnevaid tööriistu. Peale puutöö on oodatud tunnid ka kokandus ja ratsutamas käimine. Tõnise sõpradeks on tema klassikaaslased.

Karl

Karl on lõbus ja sõbralik poiss. Karlil on ema, isa ja vanemad õed Kirke ja Kerti. Pere on Karlile väga tähtis, õhtuti armastab ta pereringis esineda oma tantsudega. Karli kodu on Põltsamaal. Karlile meeldib väga autoga sõita ning palli ja kulli mängida.

Tanel

Tanel on kõige kallim, kõige ilusam. Tanel, olgugi et ta ei oska rääkida, on kõige seltskonda armastavam inimene. Teda ei tohi peaaaegu üldse üksi jätta, kohe on kisa lahti. Ka temal on omad tujud, nagu kõikidel inimestel. Taneli kõige suurem varandus on tema naeratus, mis ei jäta kedagi külmaks. Isegi mitte võõraid inimesi tänaval. Kui ta aga naerab laginal siis ainult naera kaasa. Tanelile meeldib muusikat kuulata ja süntesaatoril mängida, kui see tema käe ulatusse satub.

Ergo

25.oktoobril 1997 aastal sündis ema-isa ja vanemat õde rõõmustama üks kribalik poisslaps. Esimestel eluaastatel ei andnud miski märku sissepoole suunatud elurütmist, kui aga õpitud sõnad ja toimingud kaduma kippusid, tekkis kahtlus. Tänaseks on Ergost sirgunud parajalt priske poiss oma parimates aastates, kes saab hakkama kõigega, mida ta ette võtab, kas siis iseseisvalt või mõningase assisteerimisega. Ka ei ütle ta kunagi ära heast seltskonnast, eriti kui sellega kaasnevad muusika ja naer. Huvide nimekiri saaks pikk, seega nimetaks vaid mõned: riigid, nende lipud ja pealinnad, eletrivõrkude projekteerimine, muusika kogumine ja säilitamine, kuulmise järgi lemmikpalade mängimine süntesaatoril.

…Ja Ergo teab, et elu ongi lill…

Robin

Robin on rõõmsameelne poiss, kes elab koos emaga Valgas ja õpib Tartu Maarja Koolis. Robini suurimad sõbrad on tema klassi-kaaslased. Robin armastab väga muusikat kuulata ja rütmipillidega kaasa mängida.Ta naudib sotsiaalselt aktiivset elu, tahab tunda end selle keskpunktis. Igavlemine ja paigal istumine pole tema jaoks – ikka hoogsalt ja rõõmsalt uutele tegudele!

Piret

Piret ehk klassikaaslastele Pipi, on tüdruk, kellele meeldib olla teistega koos- olles omaette. Piretile meeldib koolis, aga talle meeldib olla ka kodus pere seltsis. Piretile meeldivad pallimäng, pillimäng, autosõit ning laul, rõõmsad inimesed ja päikesepaiste.

Joonas

Joonas on rõõmsameelselt asjalik, kuid teinekord ka pisut jonnakas poiss. Sõbralikul noorhärral on ka palju sõpru. Koolist tulles ootavad teda kodus ema, isa, vend, õde, koer Älf ja kass Tont. Maarja koolis meeldib talle väga käia ja kooli elust osa võtta.

Kelli

Kelli on rõõmus, terane, hakkamist ja krutskeid täis tüdruk, kes teab täpselt mida tahab. Kellile meeldivad väikesed lapsed ja loomad. Kodus on tal jänes Täpi, vanaema juures koer Mussa ja hipoteraapias hobune Rosalinda. Kelli lemmiktegevused on kiikumine, vees sulistamine, looduses jalutamine, hobusega traavimine ja jalgrattaga sõitmine. Kellile meeldib veel väga muusika, laulmine ja tantsimine ja sellepärast külastab ta tihti folklooriringi või käsitöö ja kandleringi, kus Kelli  õde käib.

Janar

Janar sündis 6.märtsil 1999.aastal. Kuu peale sündi diagnoositi Janaril Downi sündroom. Vaatamata sellele käis ta tavalasteaias. Nüüd õpib ta Tartu Maarja Koolis. Janar on heatahtlik ja sündamlik poiss. Talle meeldib vaadata televiisorit, mängida väikeste autodega ja ehitada klotsidest erinevaid kujundeid. Lemmik toit on makaronid ja  koogid. Janaril on ka vanem õde, kelle nimi on Kätrin.

Mihkael

Minu nimi on Mihkael. Minu perekond on maalt ja minu sõbrad on suured ja väikesed lapsed. Mina ise olen arvutisõber, minu väikene vend on matemaatikahuviline, aga suurem vend õpib inglise keelt. Mulle meeldib elada Eestis, kuulata eesti keelt ja Eesti hümni. Üle kõige meeldib mulle rahu maailmas.

Helyna

Helyna on Tartu Maarja Kooli tüdruk. Tal on 1 vend ja 3 õde ning ta ise on pere pesamuna. Ülekõige meeldib Helynale mängida, laulda ja tantsida. Tema meelisüritusteks on sünnipäevad, kus talle meeldib jagada kinke ja laulda sünnipäeva laule. Helyna on hästi abivalmis, aktiivne ja sõbralik tüdrukuke, kes aitab kodustes tegemistes, nt söögi tegemisel, küpsetamises ja isegi puude ladumises.